چای ماچا ، اسپرسوی دنیای چای

چای ماچا

اسپرسوی دنیای چای

ماچا با رنگ درخشان و سرشار از آنتی اکسیدان ، روز به روز در گرداگرد جهان در حال محبوب تر شدن است. این چای سبز ، بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد. از چای ماچا به دلیل طعم بسیار قوی و قابلیت ایجاد شادابی ، به عنوان اسپرسوی دنیای چای ، یاد می شود.

 

خلاصه تاریخچه

خاستگاه پودر ماچا به سلسله تانگ در چین باز می گردد . در آن دوران استفاده از پودر چای در چین بسیار رواج یافت . ماچا توسط راهبان بودایی که به چین سفر کرده بودند به ژاپنی ها معرفی شد. این پودر سبز درخشان سپس به بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ ژاپن تبدیل شد.مراسم چانوی یکی از معروف ترین مراسم چای در جهان است.هم اکنون بهترین گیاهان چای در منطقه یوجی ژاپن پرورش داده می شوند تا محصول ماچا پدید آید.

روش تولید

ماچا رنگ سبز بسیار براقی دارد. این رنگ حاصل قرار گرفتن گیاه چای در سایه مصنوعی ، درست چند هفته قبل از برداشت است. در حقیقت با این روش گیاه کلروفیل بیشتری قبل از برداشت ، تولید می کند. پس از برداشت محصول ، برگ های چیده شده ، بخار پز و سپس خشک می شوند. در نهایت ساقه ها و آوندها را جدا می کنند. سپس این برگ ها (معروف به “tencha” ) در یک آسیاب مخصوص متشکل از دو صفحه گرانیتی ، تبدیل به پودر سبز رنگ درخشان می شوند.خرد کردن ۳۰ گرم ماچا می تواند تا یک ساعت زمان ببرد!

پودر سبز براق ماچا
پودر سبز براق ماچا

خواص چای ماچا

چای ماچا کافئین بالایی دارد و خواص ضد سرطانی آن اثبات شده است . همچنین برای بهبود حافظه ، ایجاد تمرکز و آرامش ذهن بسیار مفید است. چای ماچا آنتی اکسیدان های بسیار بیشتری نسبت به چای سبز معمولی دارد. چرا که در تهیه آن تمام گل برگ گیاه مصرف می شود.از جمله آنتی اکسیدان های موجود در آن می توان به EGCg و L-theanine اشاره کرد که اولی ضد سرطان و دومی تقویت کننده ذهن است.

انواع چای ماچا

به صورت سنتی دو نوع چای ماچا وجود دارد : Koicha (نازک) و Usucha (ضخیم)

Koicha شکل مرغوب  آن بوده و جهت مصرف روزمره و یا در مراسم چانوی به کار می رود. اما Usucha درجه کیفیت پایین تری دارد.بسیار در دسترس تر و ارزان تر است و از این رو در شیرینی پزی ، تولید ماکارونی و بستنی ایده آل است.

 

این مقاله به صورت ترجمه مستقیم ایجاد شده است. در حال حاضر این محصول در کشور تولید نمی شود. ولی با توجه به استقبال روز افزون از آن در تلاشیم که تولید این محصول را داخل کشور شروع کنیم.

لطفا ما را از نظرات خود محروم نکنید.

 

منبع : کتاب  The tea book نوشته Linda gaylard چاپ ۲۰۱۹

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *